Drobečková navigace

Nacházíte se: Úvod » Aktuality » Mobilní aplikace roku 2015: testovali jsme mobilní aplikace na přístupnost

Mobilní aplikace roku 2015: testovali jsme mobilní aplikace na přístupnost

Letos po prvé jsme byli partnery soutěže Mobilní aplikace roku a udělovali cenu za nejpřístupnější mobilní aplikaci v této soutěži.

Mobilní zařízení dnes může být pro uživatele se zdravotním postižením neocenitelným pomocníkem. Pomocí něj mohou samostatně vykonávat činnosti, které ještě před pár lety mohli dělat jen s pomocí jiné osoby či na stolním počítači – ať už je to komunikace s okolím, surfování po webu, vyhledávání v jízdních řádech, nakupování či správa bankovního účtu. K tomu, aby mohli beze zbytku využívat možnosti, které dnešní mobily a tablety nabízí, je ale třeba, aby tato zařízení a aplikace v nich byly přístupné, tj. bylo s nimi možné pracovat například bez zrakové kontroly. A není jistě nezajímavé, že přístupná mobilní aplikace se lépe používá i běžným uživatelům.

Vítězem kategorie Nejpřístupnější aplikace se stala mobilní aplikace, která dosáhla nejlepších výsledků v expertním a uživatelském testu přístupnosti. Hodnoceny byly vítězné aplikace v každé kategorii, pro kterou hlasovala veřejnost.

Cenu za rok 2015 v soutěži Mobilní aplikace roku si odnesl Seznam.cz za stejnojmennou aplikaci pro iOS i Android.

Více informací k tématu najdete v případě zájmu v článku Testování přístupnosti v soutěži Mobilní aplikace roku 2015 na blogu POSLEPU.

Organizátorům děkujeme za přijetí naší nabídky na spolupráci i za to, že přístupnost dostala v této soutěži i při samotném vyhlašování výsledků odpovídající a důstojný prostor.