Drobečková navigace

Nacházíte se: Úvod » Služby » Testování přístupnosti webových stránek

Testování přístupnosti webových stránek

Neklade váš web návštěvníkům překážky v jeho používání? Nediskriminujete určitou skupinu návštěvníků svého webu? Zjistěte si, jak je na tom váš web z hlediska přístupnosti.

Pokud provozujete soukromý web, můžete přístupnými stránkami získat konkurenční výhodu, posílit značku či získat nové zákazníky.

U subjektů veřejného sektoru je přístupnost webových stránek, neomezující žádnou skupinu uživatelů, vyžadována Zákonem č. 99/2019 Sb. - Zákon o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací.

Testování webových stránek vede ke zjištění úrovně přístupnosti pro široké spektrum uživatelů se zrakovým, sluchovým, motorickým nebo kognitivním postižením. Zvláště těžce zrakově postižení uživatelé internetu, kteří jsou v přístupu k internetu a získávání informací z něj značně znevýhodněni čelí největším bariérám v přístupnosti a používání Internetu.

Jak testujeme?

Při testování se zaměřujeme na tzv. reálnou přístupnost webu. Nejsme teoretici, odškrtávající na základě teoreticky nabytých znalostí splnění jednotlivých pravidel přístupnosti. Testujeme prakticky. V našem týmu jsou zkušení testeři s těžkým postižením zraku, kteří se na testování aktivně podílí. Weby také testujeme za pomoci asistivních technologií (screen readery, softwarové lupy, braillské řádky), které zdravotně postižení návštěvníci webu používají. Naše testování je v souladu s normou EN 301 549 (PDF; 1,86 MB), a tedy metodikou WCAG 2.1, vyžadovanou Zákonem č. 99/2019 Sb.

Nabízíme vám:

Uživatelský test přístupnosti

Proč si test objednat u nás?

Léta zkušeností

Máme mnohaleté zkušenosti, přístupnosti webových stránek se aktivně věnujeme od roku 2000 a v oblasti přístupnosti jsme dosáhli významných úspěchů.

Netestujeme teoreticky, ale prakticky

Naše testy nespočívají v pouhém odškrtávání splnění či nesplnění pravidel některé z metodik přístupnosti na základě teoretických znalostí. Vlastníme speciální software i hardware, se kterým zdravotně postižení uživatelé při práci s PC (a tedy i na webu) pracují, a ten při testování aktivně používáme.

Náhradní plnění

Testy objednané u společnosti TyfloCentrum Brno, o.p.s., která trvale zaměstnává více než 50% zdravotně postižených pracovníků, můžete uplatnit jako tzv. náhradní plnění.

Objednávka testů

Pokud máte o test zájem, kontaktujte nás na e-mailu:

objednavky@blindfriendly.cz.

Termín dodání výsledků testu závisí na počtu aktuálně vyřizovaných objednávek. U uživatelského testu přístupnosti by neměl přesáhnout dva týdny. Informujte se, v jakém časovém horizontu jsme schopni vaši zakázku vyřídit.