Drobečková navigace

Nacházíte se: Úvod » Aktuality

Aktuality

Metodický pokyn k zákonu o přístupnosti

Ministerstvo vnitra ČR vydalo v dubnu 2019 Metodický pokyn k zákonu č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací.

Ministerstvo vnitra ČR vydalo v dubnu 2019 Metodický pokyn k zákonu č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací.

Ten podává vysvětlení pojmů, orientuje uživatele ve struktuře metodiky WCAG, a prezentuje český překlad pravidel s jejich kritérii úspěšnosti / přístupnosti. Součástí je i vzorový dokument Prohlášení o přístupnosti.

Přidáno: 4. 5. 2019 - Novinky - Trvalý odkaz

19. ročník INSPO (Konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami)

    Do našeho právního řádu přichází nový zákon upravující přístupnost webu a mobilních aplikací ve veřejném sektoru, který je založen na již dříve schválené směrnici Evropského parlamentu. Jak konkrétně se tyto předpisy projeví v našem každodenním životě? Které organizace budou mít za povinnost provozovat své weby a aplikace v souladu s požadavky na přístupnost? Jak je přístupnost definována po technické stránce? Jak můžeme přístupnost vymáhat tam, kde se pravidla nedodržují? Těmto otázkám, ale i dalším aspektům nového zákona o přístupnosti se věnuje tento příspěvek.

  • Nový zákon o přístupnosti. Jaký bude mít dopad na uživatele? (PDF; 512 kB)

Přidáno: 8. 4. 2019 - Novinky - Trvalý odkaz

Přístupnost na konferenci ISSS 2017

Na letošním jubilejním 20. ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě byl opět zařazen blok o eAccessibility "Přístupnost informací a služeb".

Přidáno: 29. 6. 2017 - Novinky - Trvalý odkaz