Drobečková navigace

Nacházíte se: Úvod » Aktuality

Aktuality

19. ročník INSPO (Konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami)

    Do našeho právního řádu přichází nový zákon upravující přístupnost webu a mobilních aplikací ve veřejném sektoru, který je založen na již dříve schválené směrnici Evropského parlamentu. Jak konkrétně se tyto předpisy projeví v našem každodenním životě? Které organizace budou mít za povinnost provozovat své weby a aplikace v souladu s požadavky na přístupnost? Jak je přístupnost definována po technické stránce? Jak můžeme přístupnost vymáhat tam, kde se pravidla nedodržují? Těmto otázkám, ale i dalším aspektům nového zákona o přístupnosti se věnuje tento příspěvek.

  • Nový zákon o přístupnosti. Jaký bude mít dopad na uživatele? (PDF; 512 kB)

Přidáno: 8. 4. 2019 - Novinky - Trvalý odkaz

Přístupnost na konferenci ISSS 2017

Na letošním jubilejním 20. ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě byl opět zařazen blok o eAccessibility "Přístupnost informací a služeb".

Přidáno: 29. 6. 2017 - Novinky - Trvalý odkaz

Nová evropská směrnice o přístupnosti. Jaká bude?

Evropský parlament dne 26. října schválil novou směrnici o přístupnosti. Podle tohoto předpisu by měly být weby všech státních institucí a též jejich mobilní aplikace a intranetové systémy v celé EU vytvářeny s ohledem na přístupnost. Nyní běží 21měsíční lhůta na její transpozici do českého práva. Poté budou mít provozovatelé webů dva roky na jejich úpravu podle pravidel přístupnosti. U mobilních aplikací bude tato lhůta 33 měsíců.

O směrnici se můžete dočíst více v příspěvku Jak zpřístupnit informace veřejných institucí lidem s postižením, na webu Zpravodajství EP, kde si můžete také stáhnout její znění v PDF souboru.

Se zněním přijatého textu je možné se seznámit v dokumentu

(Relevantní informace začíná na straně 25 za větou: "PŘIJALY TUTO SMĚRNICI")

Přidáno: 24. 11. 2016 - Novinky - Trvalý odkaz