Drobečková navigace

Nacházíte se: Úvod » Kontakt » Náš tým

Náš tým

V našem týmu se setkáte s profesionály v oblasti přístupnosti, kteří rozumí své práci, mají nadstandardní znalosti asistivních technologií, dlouholeté zkušenosti a rádi vám pomohou se zpřístupněním vašeho webu.

RNDr. Hana Bubeníčková

Hanka je v projektu Blind Friendly Web od samotného počátku. Věnuje se především propagační, organizační a administrativní stránce projektu. To obnáší především popularizaci přístupného webu mezi zrakově postiženými i laickou veřejností, komunikaci s organizacemi a institucemi, které se zajímají o tématiku přístupného webu, organizaci prezentačních akcí souvisejících s projektem, nutnou administrativu spojenou s projektem a mnoho dalších drobností, které v celku vezmou spoustu času :-).

Mimo tento projekt řídí obecně prospěšnou společnost TyfloCentrum Brno, o.p.s., která je se svými 45 zaměstnanci a 4 pracovišti významným poskytovatelem sociálních služeb pro zrakově postižené především v Jihomoravském kraji. Ve volném čase, kterého je méně, než by si přála, si ráda poslechne hezké písničky, vyrazí na procházku do lesa nebo si jde zaplavat či zahrát minigolf, bowling či kuželky.

Kontakt: bubenickova@blindfriendly.cz

Martin Klein

Martin je vedoucím testerem přístupnosti webových stránek a aplikací. Používá odečítače obrazovky JAWS a NVDA. Na notebooku využívá možností odečítače Orca v distribucich prostředí GNOME, jako jsou např. Ubuntu nebo Fedora. Na tabletu resp. smartphonu pak odečítač TalkBack a zvláště ShinePlus na platformě Android.

Sleduje aktuální dění v oblasti přístupnosti webového obsahu na zahraničních anglofonních internetových zdrojích, o kterých podává informace na Facebookových stránkách projektu BlindFriendly. Má zkušenost s pořizováním rešerší nebo příležitostných překladů manuálů specifických pro uživatele asistivních technologií.

Absolvoval specializované školení "Auditor přístupnosti společnosti "Master" a kurzy společnosti "Deque University" doporučené pro certifikaci "IAAP".

Volný čas věnuje zájmu o dějiny, zejména starověku a středověku, a požitku z klasické - zdaleka ne vždy vážné - hudby.

Kontakt: klein@blindfriendly.cz

Bc. Martin Baláž

Martin je tester přístupnosti webových stránek. Sám používá odečítač obrazovky JAWS nebo NVDA. Pracuje jako lektor v brněnském Tyflocentru, kde učí nevidomé základy obsluhy PC. Je jedním ze zakladatelů československého blogu o open source odečítači NVDA.

Absolvoval specializované školení "Auditor přístupnosti společnosti "Master":

  • Certifikát Master Internet - Martin Baláž

Ve volném čase se věnuje zpěvu a divadlu. Také si rád poslechne dobrou muziku, vyrazí na koncert, nebo si přečte dobrou knihu. Kromě těchto aktivit jezdí každý rok s kamarády na vodu.

Kontakt: balaz@blindfriendly.cz

Ing. Jan Pokorný

Honza je tester přístupnosti webových stránek. V brněnském TyfloCentru pracuje jako lektor, učí klienty používat pomůcky na bázi PC. Jeho snahou je naučit s nimi pracovat i ty zájemce, kteří z nich zpočátku měli i jisté obavy, ale pak jim "jejich počítač" začal v životě, tedy při práci i ve volném čase, pomáhat. Mimo to se věnuje pomoci radou či technickým zásahem při problémech klientů s mluvicími mobilními telefony a jinými elektronickými pomůckami. Podílí se také na zpracování nejrůznějších materiálů v oblasti elektronických kompenzačních pomůcek.

Absolvoval specializované školení "Auditor přístupnosti společnosti "Master":

  • Certifikát Master Internet - Jan Pokorný

Ve volném čase se především věnuje své rodině, svým dětem, rád si přečte dobrou knihu, a pokud je ještě trochu času, i poslechne nějaké CD, rozhlasovou hru nebo film. Rád se také projde se svým vodicím psem Claire v přírodě nebo jen tak po parku.

Kontakt: pokorny@blindfriendly.cz