Drobečková navigace

Nacházíte se: Úvod » Kontakt » Náš tým

Náš tým

V našem týmu se setkáte s profesionály v oblasti přístupnosti, kteří rozumí své práci, mají nadstandardní znalosti asistivních technologií, dlouholeté zkušenosti a rádi vám pomohou se zpřístupněním vašeho webu.

RNDr. Hana Bubeníčková

Hanka je v projektu Blind Friendly Web od samotného počátku. Věnuje se především propagační, organizační a administrativní stránce projektu. To obnáší především popularizaci přístupného webu mezi zrakově postiženými i laickou veřejností, komunikaci s organizacemi a institucemi, které se zajímají o tématiku přístupného webu, organizaci prezentačních akcí souvisejících s projektem, nutnou administrativu spojenou s projektem a mnoho dalších drobností, které v celku vezmou spoustu času :-).

Mimo tento projekt řídí obecně prospěšnou společnost TyfloCentrum Brno, o.p.s., která je se svými 45 zaměstnanci a 4 pracovišti významným poskytovatelem sociálních služeb pro zrakově postižené především v Jihomoravském kraji. Ve volném čase, kterého je méně, než by si přála, si ráda poslechne hezké písničky, vyrazí na procházku do lesa nebo si jde zaplavat či zahrát minigolf, bowling či kuželky.

Kontakt: bubenickova@blindfriendly.cz

Martin Klein

Martin je vedoucím testerem přístupnosti webových stránek. Používá odečítače obrazovky JAWS a NVDA. Na notebooku využívá možností odečítače Orca v distribucich prostředí GNOME, jako jsou např. Ubuntu nebo Fedora. Na tabletu resp. smartphonu pak odečítač TalkBack a zvláště ShinePlus na platformě Android. Sleduje aktuální dění v oblasti přístupnosti webového obsahu na zahraničních anglofonních internetových zdrojích a pořizuje z nich rešerše, nebo příležitostně překládá manuály specifické pro uživatele asistivních technologií.

Volný čas věnuje zájmu o dějiny, zejména starověku a středověku a požitku z klasické - zdaleka ne vždy vážné - hudby.

Kontakt: klein@blindfriendly.cz

Bc. Martin Baláž

Martin je tester přístupnosti webových stránek. Sám používá odečítač obrazovky JAWS nebo NVDA. Pracuje jako lektor v brněnském Tyflocentru, kde učí nevidomé základy obsluhy PC. Je jedním ze zakladatelů československého blogu o open source odečítači NVDA.

Ve volném čase se věnuje zpěvu a divadlu. Také si rád poslechne dobrou muziku, vyrazí na koncert, nebo si přečte dobrou knihu. Kromě těchto aktivit jezdí každý rok s kamarády na vodu.

Kontakt: balaz@blindfriendly.cz

Michal Jelínek

Michal je tester přístupnosti webových stránek. Sám je uživatelem odečítače obrazovky JAWS. Pracuje jako lektor - učí nevidomé zacházet s počítačem (samozřejmě včetně internetu) a dalšími elektronickými pomůckami. Učí dospělé, ale také děti na jedné speciální ZŠ v Praze.

V čase, kdy se nemusí věnovat práci, si rád vyrazí na tandemovém kole, zaplavat si nebo si protáhne tělo při túrách. Kromě pohybových aktivit také hodně čte, poslouchá muziku, chodí na koncerty, do divadla/kina a od mala miluje jízdu na motorkách.

Kontakt: jelinek@blindfriendly.cz

Ing. Jan Pokorný

Honza je tester přístupnosti webových stránek. V brněnském TyfloCentru pracuje jako lektor, učí klienty používat pomůcky na bázi PC. Jeho snahou je naučit s nimi pracovat i ty zájemce, kteří z nich zpočátku měli i jisté obavy, ale pak jim "jejich počítač" začal v životě, tedy při práci i ve volném čase, pomáhat. Mimo to se věnuje pomoci radou či technickým zásahem při problémech klientů s mluvicími mobilními telefony a jinými elektronickými pomůckami. Podílí se také na zpracování nejrůznějších materiálů v oblasti elektronických kompenzačních pomůcek.

Ve volném čase se především věnuje své rodině, svým dětem, rád si přečte dobrou knihu, a pokud je ještě trochu času, i poslechne nějaké CD, rozhlasovou hru nebo film. Rád se také projde se svým vodicím psem Claire v přírodě nebo jen tak po parku.

Kontakt: pokorny@blindfriendly.cz